

CrossFit Woima
Playitas Resort, Fuerteventura
Jo viidettä kertaa järjestettävä Woiman treeniviikko yhdistää monipuolisen harjoittelun huippuluokan olosuhteissa mahtavassa seurassa!
Tietoa viikosta
CrossFit Woiman toiminnallinen treeniviikko järjestetään tuttuun tapaan Fuerteventuran auringon alla, laadukkaassa treeniympäristössä yhdessä Euroopan suurimmista urheiluhotelleista, Playitas Resortissa. Luvassa on tehokasta ja monipuolista harjoittelua ammattitaitoisten valmentajien ohjauksessa, kannustava treeniporukka sekä täydelliset puitteet unohtumattomalle viikolle.
Playitas Resort tarjoaa lähes rajattomat mahdollisuudet monipuoliseen harjoitteluun, ja käytössämme on vastaremontoitu toiminnallisen treenin alue The WODbox.
Päivittäisten valmentajien ohjaamien treenien välissä on runsaasti vapaa-aikaa rentoon lomailuun ja Playitas Resortin treenipuitteista nauttimiseen. Keskellä viikkoa on yksi lepopäivä, jolloin on mahdollista lähteä yhdessä pyöräreissulle tutustumaan saareen ja lähikyliin tai jäädä hotellille lataamaan akkuja altaan laidalle. Treeniviikon hintaan sisältyvä täysihoito maksimoi treenaamiselle ja rentoutumiselle jäävän ajan.
Paikkoja on rajoitetusti ja viikko on aiempina vuosina myyty nopeasti loppuun – varmista oma paikkasi ajoissa.
Viikon ohjelma on rakennettu progressiiviseksi WOD (”workout of the day”) -ajattelun pohjalta. Toiminnallisten treenien lisäksi ohjelmassa on yhteisiä aamulenkkejä ja lajikokeiluja uinti-WODista kehonhuoltoon. Oheisharjoitteiden tarkoituksena on kehittää peruskuntoa, tukea palautumista ja tasapainottaa viikon kovempia treenejä.
Woiman treeniviikko yhdistää täyden fokuksen tavoitteelliseen treenaamiseen, palautumisen ja rennon lomatunnelman ainutlaatuisella tavalla. Mahtava seura, nousujohteinen ohjelma sekä laadukas valmennus takaavat kehittävän, motivoivan ja mieleenpainuvan viikon vuoden kohokohtana. Halutessasi voit täydentää viikko-ohjelmaa Playitas Resortin omasta treenikalenterista sinulle sopivilla oheistreeneillä.
Kenelle treeniviikko sopii?
Woiman treeniviikko sopii kaikille lajiharrastajille, joilla on jonkin verran kokemusta toiminnallisesta treenaamisesta ja perusliikkeistä. Mukana on vuosittain sekä vasta-alkajia ja uudempia harrastajia, että kokeneita konkareita ja lajissa kisaavia. Harjoitukset skaalataan osallistujien tason mukaan, jotta jokainen saa viikosta itselleen kehittävän ja mielekkään treenikokemuksen.
Tietoa viikosta
Hinta: 1880€ / hlö kahden hengen huone 2270€ / hlö yhden hengen huone Päivämäärä: 05.03 – 12.03.2027 Hotelli: Playitas Resort Lentoajat: 05.03.2027 Helsinki - Fuerteventura klo 11.30 - 16.00 12.03.2027 Fuerteventura - Helsinki klo 16.45 - 00.50 (+1vrk)
Hintaan sisältyy:
Treeniviikon ohjelma
Täysihoito
Finnairin suorat menopaluu lennot
Matkatavarat
Lentokenttäkuljetukset
Hotellin treenipuitteet
Majoitus Playitas Resort, yksiö merinäköalalla
Tutustu treenilomien ehtoihin täältä.
Kysyttävää treeniviikosta? Ota yhteyttä



