Relaxia Beverly Park
Relaxia Beverly Park sijaitsee Playa del Inglésin laitamilla lähellä San Agustinia ja kävelymatkan päässä Veril Playan hienolta hiekkarannalta. Hotelli tarjoaa sekä rentoutumista että sijainnin alueen viihdemahdollisuuksien äärellä. Voit pulahtaa yhteen monista uima-altaista, nauttia herkullisesta ruoasta ja tutustua Playa del Inglesin suuriin ostoskeskuksiin ja vilkkaisiin viihdevaihtoehtoihin.
Hotelli Relaxia Beverly Parkissa on kaksi mukavaa allasaluetta. Yhdellä allasalueella on kolme allasta, joista yksi on lapsille. Toisella allasalueella on kaksi allasta, joista toinen on lapsille. Yksi suurista altaista on lämmitetty 22 asteeseen 21.12.-20.3. välisenä aikana. Altaan lämpötila voi kuitenkin laskea muutaman asteen aamuisin, iltaisin ja pilvisellä säällä. Aurinkotuoleja ja -varjoja lainattavissa. Allaspyyhkeet panttia vastaan, vaihto lisämaksusta. Allasbaari tarjoilee kylmiä juomia ja yksinkertaisia aterioita ja välipaloja. Veril Playan rannalle on matkaa vain noin 50 metriä.
Hotellin buffet-ravintolassa voit nauttia sekä paikallisia että kansainvälisiä ruokia. Ravintola on avoinna aamiais-, lounas- ja illallisaikaan. Aulabaari. Siisti pukeutuminen - miehillä pitkät housut illallisilla.
Hotellissa on tarjolla erilaisia aktiviteetteja, kuten pöytätennistä, minigolfia ja biljardia, jotka ovat käytettävissä lisämaksusta. Niille, jotka haluavat rentoutua enemmän, on tarjolla hierontaa, sauna ja poreallas (whirlpool) lisämaksusta. Viihdettä muutamana iltana viikossa.
Maksuton wifi koko hotellialueella. Tallelokero vastaanotossa maksua vastaan. Hotellialueella on portaita ja tasoeroja. Lähin pienempi keskusta on vain noin 300 metrin päässä hotellista, kauppakeskus Yumbo on noin 2,5 kilometrin päässä. Läpikulkuliikennettä.
Ateriat
Sisältyy:
Aamiaispöytä
Joulun (25.12.) ja uudenvuoden illallinen.
Uudenvuoden illallinen (pukukoodi tumma puku)
Lisämaksusta:
Puolihoito ( aamiais- ja illallispöytä)
All Inclusive.
All Inclusive
Lisämaksullinen All Inclusive sisältää:
Aamiaisbuffet, klo 07.00-10.00
Lounasbuffet, klo 13.00-14.30.
Illallisbuffet klo 18.30-21.15
Välipaloja allasbaarissa, klo 12.30-16.00.
Iltapäiväkahvi allasbaarissa klo 16.00-17.00
Rajoittamattomasti virvokkeita, olutta, viiniä ja paikallisia juomia, klo 10.00-23.00.
Huomioithan, että muutokset ovat mahdollisia. Tunnistautumiseen vaaditaan hotellin ranneke. All Inclusive voimassa klo 12.00 alkaen saapumispäivänä ja päättyy klo 11.00 saakka lähtöpäivänä.
Palvelut
Wifi huoneessa
Ravintola
Baari
Lastenallas
Allas
All Inclusive saatavilla
Kuntosali
Sijainti
Espanja, Kanariansaaret, Gran Canaria, Playa del Inglés
50 m rannalle, 300 m kaupunkiin
Siivous
8.4
Ruoka & juomat
7.9
Palvelu
7.8
Odotuksia
7.4
Huone / huoneisto
6.4




