R2 Pajara Beach Hotel & Spa
Hotelli R2 Pajara Beach on hieno All Inclusive -hotelli, joka on erityisesti lapsiperheiden mieleen. Hotellissa on lämmitetty uima-allas, hyvä spa-keskus ja leikkipaikka. Aktiivilomailijoille tarjolla on kuntosali sekä koripallo- ja tenniskenttä. Jos haluat lekotella kallioisella rannalla, tarvitsee vain kulkea muutamat portaat alas.
R2 Pajara Beach Hotel & Spa on rakennettu U-muotoon, jossa jokainen sivu edustaa yhtä korttelia. Täällä on kolme allasta, joista yksi lämmitetään talvella vähintään 22 asteeseen. Altaan lämpötila voi kuitenkin laskea muutaman asteen aamuisin, iltaisin ja pilvisellä säällä. Erillinen lastenallas. Aurinkotuolit ja -varjot. Allaspyyhkeet panttia vastaan, pyyhkeiden vaihdosta veloitetaan maksu.
Amanay -buffetravintola tarjoilee aamiaisen, lounaan ja illallisen erilaisilla teemabuffeteilla. Barlovento -välipalabaari tarjoilee juomia, yksinkertaisia ruokia ja välipaloja koko päivän ajan. À la carte -ravintola Sotavento on avoinna kahtena päivänä viikossa. Siisti pukeutuminen - miehillä pitkät housut illallisilla. Useita baareja.
Hotellin ylläpitämä lastenkerho 4–12-vuotiaille lapsille, englantia puhuva henkilökunta. Leikkipaikka. Aktiivisille on kuntosali, rantalentopalloa, petankkia, jalkapalloa, koripallokenttä ja boule. Tennis ja biljardi lisämaksusta. Pieni pelihuone pelikoneilla lisämaksusta. Kylpylä, jossa on sisäallas, tarjoaa myös useita rentouttavia ja virkistäviä hoitoja lisämaksusta. Apollon asiakkaat saavat 10% alennuksen kylpylän sisäänpääsystä ja valituista kylpylähoidoista. Kylpylän ikäraja on 18 vuotta. Lapset ovat tervetulleita kylpylään joka päivä klo 11.00–13.00. Viihdettä viikon jokaisena iltana.
Maksuton wifi vastaanotossa. Matkamuistomyymälä. Rappuset koko matkalla kiviselle rannalle. Rajoitettua liikennettä.
Ateriat
Sisältyy:
All Inclusive.
Joulun (25.12.) ja uudenvuoden illallinen.
Uudenvuoden illallinen (pukukoodi tumma puku)
All Inclusive
All Inclusiveen sisältyy:
Aamiaispöytä ravintola Amanayssa, klo 7.30–10.30
Mannermainen aamiainen snackbaari Barloventossa, klo 10.30-13.00.
Lounaspöytä ravintola Amanayssa, klo 13.00–14.30
Lounas hampurilaisten ja pastan kera välipalabaarissa Barlovento, klo 13.00-15.00
Välipaloja, voileipiä ja jäätelöä välipalabaarissa Barlovento, klo 15.00-18.00
Illallisbuffet ravintola Alboranissa, klo 18.30-21.30.
Rajoittamattomasti virvokkeita, olutta/viiniä ja paikallisia juomia hotellin baareissa, klo 10.30-23.00.
Huomioithan, että muutokset ovat mahdollisia. Hotellivieraiden tunnistamiseksi on käytettävä hotellin ranneketta. All Inclusive on käytössä koko kotiinlähtöpäivän.
Perhehotellit
- Korkea asiakastyytyväisyys
- Myös tilavia huoneita vähintään 3-4 hengelle
- Lastenallas tai oma osa lapsille
- Wifi yleisissä tiloissa
Palvelut
Allas
Lastenallas
All Inclusive saatavilla
Kuntosali
Wifi huoneessa
Ravintola
Baari
Sijainti
Espanja, Kanariansaaret, Fuerteventura, Costa Calma & Tarajalejo
100 m rannalle, 2 km kaupunkiin
Asiakasarviot
"Hotelli on melko siisti, tosin paikat ovat hieman kuluneet, mutta hyvin siivotut. Huone oli siisti ja tilava ja sieltä oli merinäköala, niin..."
"Upea sijaiti pitkillä hiekkarannoilla, hienot allasalueet. Ruokaa oli paljon ja monipuolisesti, oli valinnanvaraa sekä aikuisille että teine..."

















