Holiday World Village affiliated by Melia
Holiday World Village affiliated by Melia sijaitsee kukkulalla Benalmádenan ja Fuengirolan välillä, ja sieltä on kaunis merinäköala. Astuessasi hotelliin näet vaikuttavan aulan, joka on suunniteltu näyttämään ylösalaisin käännetyltä lasipyramidilta. Se toimii hotellin eri alueita yhdistävänä keskipisteenä. Yhdistele lomapäiviisi vauhdikkaita aktiviteetteja, sykettä nostattavia treenejä ja rentouttavia hetkiä hotellin kylpylässä.
Holiday World Village affiliated by Meliá on osa Holiday World Resortia, joka on Costa del Solilla sijaitseva lomakeskus. Siihen kuuluu useita hotelleja, yhteinen rantaklubi ja urheilukeskus.
Holiday World Village affiliated by Meliassa on kutsuva tunnelma, joka on saanut inspiraationsa rennosta Välimeren elämäntyylistä. Hotelli koostuu kahdesta alueesta: Paraísosta ja Oasisista. Paraísossa sinua odottaa rehevä sisäpuutarha rauhallisessa ympäristössä, kun taas Oasis houkuttelee jännittävillä aktiviteeteilla ja mukavuuksilla. Hotellin allasalueella on suuri uima-allas ja lastenallas, ja niiden lähellä sijaitseva allasbaari tarjoilee niin virvokkeita kuin välipaloja. Maksuttomat aurinkotuolit ja -varjot. Allas- ja rantapyyhkeet panttia vastaan.
Holiday World Village affiliated by Melian vieraana sinulla on pääsy myös Holiday World Beach Clubille, hauskalle uima-alueelle, jonka Holiday World Resortin hotellit jakavat. Holiday World Beach Clubilta avautuvat upeat merinäkymät, ja siellä sinua odottavat yhdeksän kiehtovaa uima-allasta, aaltoallas, vesiliukumäkiä sekä splash-alue. Rauhallisempia hetkiä varten tarjolla on myös useita poreallasalueita. Allas- ja välipalabaari. Aurinkotuolit ja -varjot.
Hotellin La Perla -ravintola toivottaa sinut tervetulleeksi nauttimaan runsaasta aamupalasta, lounaasta ja buffetillallisesta, kun taas Don Genaro -ravintola houkuttelee italialaisilla erikoisuuksilla. Oh My Burgerissa voit nauttia herkullisia hampurilaisia. Useat viihtyisät baarit tarjoavat virkistäviä juomia ja kevyitä välipaloja hotellialueella.
Jos haluat kuntoilla lomasi aikana, hotellissa on kuntosali, ja Holiday World Beach Clubin vieressä on yhteinen treenialue, Holiday World Sports Center. Täällä voit kokeilla padelia, koripalloa ja jalkapalloa tai kuntoilla ulkokuntosalin laitteissa. Tarjolla on myös pickleballia, minigolfia ja pöytätennistä – kaikki lisämaksusta, ja ennakkovaraus vaaditaan.
Hotellin Hydros Spa Wellness tarjoaa sisäuima-altaan, poreallas, saunan ja hamamin – kaikki lisämaksusta. Uimalakin käyttö on pakollista.
3–13-vuotiaille on tarjolla hotellin oma lastenkerho englanninkielisellä henkilökunnalla. Pelihuone. Biljardi. Iltaviihdettä useita kertoja viikossa.
Maksuton wifi koko hotellissa. Benalmádenan keskustaan on matkaa noin kuusi kilometriä. Rantaklubille pääsee kävellen tai hotellin bussikuljetuksella. Bussikuljetus Holiday World Beach Clubille useita kertoja päivässä hotellin aikataulun mukaisesti.
Ateriat
Sisältyy:
All Inclusive.
All Inclusive
All Inclusive sisältää:
Aamiainen noutopöydästä La Perla -ravintolassa klo 07.30-10.00
Välipaloja allasbaarissa, klo 11.00-18.30
Kevyt lounas ja välipaloja Snack Shack La Cabañassa klo
Lounasbuffet ravintola La Perlassa klo 13.00-15.30
Illallisbuffet La Perla -ravintolassa klo 18.30-22.00
Rajattomasti virvokkeita, olutta, viiniä ja paikallisia juomia, klo 10.00-23.00.
Huomioithan, että muutokset ovat mahdollisia. Tunnistautumiseen käytetään hotellin ranneketta. All Inclusive käytössä lähtöpäivänä klo 12.00 saakka.
Hyvä tietää
Vierailla on käytössään lomakeskuksen yhteiset tilat, kuten urheilukeskus, minigolf, elokuvateatteri ja kylpylä. Jotkin aktiviteetit ja palvelut voivat olla lisämaksullisia.
Palvelut
Wifi huoneessa
Baari
Ravintola
Allas
Lastenallas
All Inclusive saatavilla
Kuntosali
Sijainti
Espanja, Costa del Sol, Torremolinos & Benalmadena
950 m rannalle, 6 km kaupunkiin




