Hotel 1800

Parga, Kreikka

Pargan historiallisen alueen sydämessä sinua odottaa Hotel 1800 – hotelli, jossa ajaton viehätysvoima kohtaa modernin mukavuuden. Venetsialaisten kujien keskellä piilee kaunis, vuodelta 1870 peräisin oleva rakennus, joka on huolellisesti remontoitu ja muutettu intiimiksi keitaaksi, jossa on vain viisi ainutlaatuista asuntoa. Täällä voit nauttia rauhasta ja yksityisyydestä laatoitettulla sisäpihalla varjoisan sitruunapuun alla, ja kaupungin ravintolat, kaupat ja rannat ovat kirjaimellisesti nurkan takana. Hotelli toivottaa tervetulleiksi yli 16-vuotiaat.


  • Uniikkeja hotellielämyksiä
  • Hyvin suunnitellut kokonaisuudet
  • Apollon tarkkaan valitsemat hotellit
  • Vähintään 3 tähteä
Lue lisää Apollo Mondo One of a Kind

Palvelut

  • Wifi huoneessa


    Sijainti

    Kreikka, Parga

    550 m rannalle, 0 m kaupunkiin


    6.2
    Yksinkertainen & hyvä5 arvostelua

    Siivous

    8

    Palvelu

    4.2

    Odotuksia

    5.8

    Huone / huoneisto

    6.4


    Elsebeth, Tanska
    2026-05-22
    6/10
    Sijainti
    Emme odottaneet asuvamme 2. kerroksessa sen jälkeen kun olimme keskustelleet Apollon kanssa ennen lähtöä. Portaat huoneistoon olivat "myrkylliset", eivätkä soveltuneet ihmisille ilman lihasvoimaa, jotka joutuvat kantamaan noin 17 kilon matkalaukun alas paluumatkan yhteydessä. Mieti, jos olisimme joutuneet loukkaantumaan tämän kuljetuksen aikana.
    Arvostelu on käännetty paikasta Tanska AI:n toimesta
    Anu, Suomi
    2026-05-19
    9/10
    Pieni hotelli, vain viisi huoneistoa ja kertakaikkisen upea sijainti keskellä kaupunkia, mutta kuitenkin omassa rauhassaan. Todella ystävällinen henkilökunta.
    Huoneesta oli kyllä täysin riisuttu pois se luxury, jota hotelli sivuillaan mainostaa. Lisävuoteen patja oli todella parhaat päivänsä nähnyt.
    Mikko, Suomi
    2026-05-19
    9/10
    Sijainti oli täydellinen & kaikki lähellä. Deluxe-yksiö oli tyylikäs ja viihtyisä, ja sänky erityisen erinomainen. Keittiöstä en osaa sanoa tarkemmin, sillä käytin sitä vain jääkaapin osalta. Sisäpihalla oli kiva istua sitruunapuun alla.
    Kylpyhuone ei ollut muun huoneen tasolla. Se oli hieman tunkkainen. Hoiti kuitenkin tehtävänsä ihan hyvin.
    Randi, Norja
    2026-05-18
    6/10
    Lähellä kaupungin keskustaa, tyylikäs design
    Hotellin edustajia ei paikalla, olisimme halunneet ottaa yhteyttä! Myös kirjallista tietoa ei ollut – se pitäisi pystyä järjestämään! Pidin sisustuksesta – mutta ainakin yksi nojatuoli puuttui! Pinnallamme olevan pienen parvekkeen ulkokalusteet olivat metallia! Otimme sohvatyynyt sisälle! Sen pitäisi onnistua saada muutamia tuolityynyjä! Portaat makuuhuoneeseen olivat kapeat ja jyrkät! Itse asiassa sopimattomat meille iän ja kognitiivisen heikkouden vuoksi! Olin paljon hereillä peläten, että mieheni unohtaisi… Muutaman päivän jälkeen kylpyhuoneessa alkoi haista… Mukava siivooja – teki työnsä ystävällisesti🙏🤗🙏 Varjo – ei aurinkoa
    Arvostelu on käännetty paikasta Norja AI:n toimesta

    4.2
    12 arvostelua