Hotel 1800

Parga, Kreikka

Pargan historiallisen alueen sydämessä sinua odottaa Hotel 1800 – hotelli, jossa ajaton viehätysvoima kohtaa modernin mukavuuden. Venetsialaisten kujien keskellä piilee kaunis, vuodelta 1870 peräisin oleva rakennus, joka on huolellisesti remontoitu ja muutettu intiimiksi keitaaksi, jossa on vain viisi ainutlaatuista asuntoa. Täällä voit nauttia rauhasta ja yksityisyydestä laatoitettulla sisäpihalla varjoisan sitruunapuun alla, ja kaupungin ravintolat, kaupat ja rannat ovat kirjaimellisesti nurkan takana. Hotelli toivottaa tervetulleiksi yli 16-vuotiaat.


  • Uniikkeja hotellielämyksiä
  • Hyvin suunnitellut kokonaisuudet
  • Apollon tarkkaan valitsemat hotellit
  • Vähintään 3 tähteä
Lue lisää Apollo Mondo One of a Kind

Palvelut

  • Wifi huoneessa


    Sijainti

    Kreikka, Parga

    550 m rannalle, 0 m kaupunkiin


    7.1
    Pidetty32 arvostelua

    Siivous

    8.6

    Palvelu

    5.7

    Vastasi odotuksia

    7

    Huone / huoneisto

    7.4


    Ellinor, Tanska
    2026-10-02
    10/10
    sijainti oli rauhallinen ja silti lähellä kaikkea. kotimatkamme hotellilta oli hyvin turhauttava; emme saaneet tietoa noutoajasta tai kokoontumispaikasta. joudumme itse hotellivahdilta pyytämään oppaan puhelinnumeron, mikä saatiin vasta klo 22.00. meille kerrottiin, että he olivat sekä soittaneet että kirjoittaneet meille, mutta se ei voi olla meidän numeroomme kun saimme tietoa tiedotustilaisuudesta. se pilasi lomamme lopun harmi harmi harmi
    varustus oli vajav täht, esim. lasit eivät olleet samat, kaikki erilaisia
    Arvostelu on käännetty paikasta Tanska AI:n toimesta
    Carita, Suomi
    2026-09-29
    8/10
    Periaatteessa ihan ok hotelli. Huoneisto oli iso. Palohälytin hermostui teenkeittimestä. Nätti piha jonka avoimeen tilaan saattoi jättää matkalaukun kun hotellilta uloskirjautui ja lento lähti illalla. Sitä varten sai erikseen avaimen. Mutta toki matkalaukku oli siellä avoimessa tilassa pitkään mutta muut asukkaat olivat luotetavia. Sijainti oli todella hyvä: lähellä rantaa, rantabulevardia, markettia, retkipaikkaa ja kauppoja. Lämpötilaa pystyi säätämään.
    Keittiö vähän ankea, ei esim yhtä talouspaperirullaa. Palohälytin hermostui teenkeittimestä. Tallelokero sijaitsee allaskaapin alapuolella eli jos tulee vesivahinko niin siinä menee heti passi. Tallelokero ei myöskään ollut kiinni missään vaan oli irtonainen. On sanottu että suomalaiset saavat aina huonomman huoneen ja tämä oli totta: skandinaavinen pariskunta sai sen huoneen missä oli osittainen merinäköala.
    Unn-Jane, Norja
    2026-09-21
    7/10
    Hyvät tilat, sijaitsee keskeisellä paikalla
    Omistajaan oli vaikea saada yhteyttä tarpeen vaatiessa. Saapuessamme kukaan ei ottanut meitä vastaan. Hotellin toinen vieras päästi meidät alueelle sisään. Emme myöskään löytäneet Apollon puhelinnumeroa sovelluksesta. Jouduimme soittamaan Norjaan, josta annettiin Apollon paikallinen puhelinnumero. He soittivat omistajalle, joka lopulta ilmestyi paikalle.
    Arvostelu on käännetty paikasta Norja AI:n toimesta
    Britt-marie, Ruotsi
    2026-09-14
    7/10
    Sijainti ja se, että asuntoja ei ollut kovin monta. Rauhallista ja hyvin kaunista vanhassa kaupunginosassa.
    Keittiö tarvitsee uuden välineistön. Kahvinkeitin tarvitsee kalkinpoiston. Uudet leikkuulaudat, kattilat ja paistinpannu täytyy vaihtaa. Puutteena viinilasit ja hieman lisää aterimia. Valitsemme huoneiston, koska tykkäämme laittaa ruokaa ja tutkia paikallisen kaupan valikoimia. Sohvan vieressä oli matala sohvapöytä. Olisi ollut kiva saada ruokapöytä keittiöalueelle, missä olisi helpompi syödä kuin sohvapöydän ääressä.
    Arvostelu on käännetty paikasta Ruotsi AI:n toimesta

    4.2
    12 arvostelua