Bahia Principe Escape Coral Playa
Kalliolla, jolta on upeat näkymät Magalufin rannalle, sijaitsee elegantti, vain aikuisille tarkoitettu Bahia Principe Sunlight Coral Playa -hotelli. Täällä voit nauttia auringosta altaassa, mennä hissillä alas rannalle tai kävellä lyhyen kävelymatkan päähän kaupungille ostoksille ja ravintoloihin. 16 vuoden ikäraja takaa rauhallisen ja harmonisen tunnelman – täydellinen rentoutumiseen ja lomailuun.
Hotelli Bahia Principe Escape Coral Playa sijaitsee korkealla Magalufin rannan yläpuolella. Noin 50 metriä hotellin alapuolella olevalle hiekkarannalle pääsee joko portaita pitkin tai hissillä, joka avataan kesäkuun puolivälissä ja suljetaan päivittäin klo. 21.30. Hotellissa on uima-allasalue uima-altaalla, aurinkotuolit ja aurinkovarjot sekä altaat ja välipalabaari. Bali-vuoteet lisämaksusta. Allaspyyhkeet panttia vastaan.
Hotellin noutopöytäravintola Orquidea tarjoaa aamiaista, lounasta ja illallista. Siisti pukeutuminen, pitkät housut tai siistimmät shortsit illallisella. Allas- ja snackbaarissa on tarjolla kevyitä aterioita ja juomia päivän aikana. Baari, joka on avoinna illasta myöhään yöhön saakka.
Kuntosali. Biljardi ja tikanheitto. Leikkihuone. Päivittäisiä aktiviteetteja ja iltaohjelmaa.
Maksuton wifi koko hotellissa. Silitysrauta ja -lauta pyynnöstä vastaanotosta. Pysäköinti lisämaksusta. Sekä hotellin sisällä että ulkoalueilla on portaita ja korkeuseroja. Ravintola sijaitsee yhden kerroksen yläpuolella ja sinne pääsee portaita pitkin. Vastaanotosta on myös muutama askelma hissille. Jyrkkä mäki johtaa hotellille. Hotelli on suosittu nuorten ja nuorten aikuisten keskuudessa sesonkiaikana, ja paikallis- ja baarielämää voidaan pitää häiritsevänä.
Ateriat
Sisältyy:
Aamiaispöytä
Lisämaksusta:
Puolihoito ( aamiais- ja illallispöytä)
Aamiainen tarjoillaan klo 08.00-10.30 ja illallinen klo 19.00-22.00.
Palvelut
Wifi huoneessa
Ravintola
Baari
Allas
Kuntosali
Sijainti
Espanja, Mallorca, Palma Nova/Magaluf
300 m rannalle, 300 m kaupunkiin




