INNSiDE by Meliá Costablanca
Jos etsit rantamajoitusta aikuisille Benidormissa, INNSiDE by Meliá Costablanca voisi olla oikea paikka sinulle! Hotellissa on mukava uima-allasalue, josta on kauniit näkymät merelle ja rannalle. Aamiainen sisältyy hintaan, ja illallisen lähestyessä voit valita hotellin buffet-aterian tai lyhyen kävelymatkan päässä sijaitsevan Benidormin vanhankaupungin, jossa voit tutustua parhaisiin paikallisiin herkkuihin.
INNSiDE by Meliá Costablanca tarjoaa suuren allasalueen aivan hienon rannan yläpuolella. Täältä löydät uima-allas sekä Aurinkutoolit ja aurinkovarjot. Allaspyyhkeet maksua vastaan.
Hotellin buffetravintola The Kitchen tarjoaa kauniit näkymät Levanten rannalle ja merelle sekä aamupalan, lounaan ja illallisen. Saatavilla on vegaanisia, kasvis ja gluteenittomia vaihtoehtoja. Hotellin allasbaarissa tarjoillaan sekä kylmiä juomia että kuumaa musiikkia DJ:ltä - avoinna aamusta keskiyöhön.
Maksuton wifi koko hotellissa. Silitysrauta ja -lauta pyynnöstä vastaanotosta. Rannalle mentäessä on ylitettävä tie. Hotelli sijaitsee Levanten paikallisessa keskustassa ja Benidormin keskustaan on matkaa noin 600 metriä. Hotelli toivottaa tervetulleiksi yli 16-vuotiaat vieraat.
Ateriat
Sisältyy:
Aamiaispöytä
Joulun (25.12.) ja uudenvuoden illallinen.
Uudenvuoden illallinen (pukukoodi tumma puku)
Lisämaksusta:
Puolihoito ( aamiais- ja illallispöytä)
Täysihoito (aamiais-, lounas ja illallispöytä)
Aamiainen tarjoillaan, klo 08.00-10.30 illallinen klo 20.00-22.00.
Hyvä tietää
Uima-allas on suljettu huoltotöiden vuoksi 7.–18. tammikuuta 2026.
Kausikohtaista huomioitavaa
Aikuisille suunnatuissa hotelleissamme on aina
- Hotelliluokitus vähintään 3+
- Korkea asiakastyytyväisyys
- Wifi yleisissä tiloissa
Palvelut
Baari
Allas
Wifi huoneessa
Ravintola
Sijainti
Espanja, Costa Blanca, Benidorm
50 m rannalle, 600 m kaupunkiin
Asiakasarviot
"Mi querido CostaBlanca, pasan los años, esta más o menos cambiado, pero para mí, seguirá siendo el CostaBlanca, con sus pros y sus contras, ..."


















