Sara Gottlieb & Mathias Gulbæk

Vierasohjaaja

Osallistu vierasohjaajiemme treeneihin majoittuessasi jossakin sporttihotelleistamme. Lue alta lisää valmentajasta, millaista koulutusta he tarjoaa ja missä hotelleissa he yöpyy. Osallistuminen vierasohjaajien treeneihin ei vaadi ilmoittautumista. Kaikki treenit vierasohjaajiemme kanssa sisältyy hintaan niille, jotka yöpyvät kyseisessä hotellissa kuluvalla viikolla. Katso päivämäärät, jolloin vierasohjaaja on paikan päällä kussakin hotellissa ja varaa sivun alalaidasta.

Päivämäärät ja hotellit

  • 2-9 huhti, 2027, Playitas Resort

Tietoja ohjaajasta

Sara Gottlieb Sara on sertifioitu personal trainer ja ravitsemusterapeutti, jolla on vuosien kokemus valmentamisesta. Hänellä on tausta huippu-sulkapalloilijana ja triathlonistina, ja hän on omistanut viimeiset kymmenen vuotta voimaharjoittelulle. Hän on kilpaillut Natural bikini fitness -kisoissa, jossa hänestä tuli Tanskan mestari vuonna 2023 ja hän sijoittui toiseksi lajin maailmanmestaruuskilpailuissa. Hän on kiivennyt Kilimanjarolle, juossut maratonin ja useita puolimaratoneja. Sara suhtautuu harjoitteluun suurella intohimolla ja haluaa tehdä siitä mahdollisimman merkityksellistä. Hänellä on myös vahva asiantuntemus harjoitteiden ja treenaamisen teknisistä yksityiskohdista.

Mathias Gulbaek Mathiasilla on Kööpenhaminan yliopistosta fysiologian maisterin tutkinto, ja hän on sertifioitu voima- ja kuntovalmennuksen asiantuntija (NSCA). Hän toiminut pitkään CrossFit-valmentajana ja suorittanut puolikkaan Ironmanin. Mathias on ohjaaja, joka haluaa aidosti opastaa sinua ja tarjota sinulle inspiroivan ja haastavan treenin taitotasostasi riippumatta. Treenifilosofiamme

"Harjoittelumme perustuu tutkittuun tietoon – ilman turhaa kikkailua tai tyhjiä lupauksia" Urheilun tulisi olla yksinkertaista, tehokasta, hauskaa ja vähän haastavaa.

Pidämme erittäin tärkeänä:

  • Selittää kaikki harjoitukset huolellisesti

  • Luoda selkeät odotukset jokaiselle liikuntatunnille

  • Antaa teknistä ohjausta ja korjauksia tunnin aikana

  • Tarjota turvallisen ja osallistavan ympäristön, johon kaikki ovat tervetulleita

Tavoitteenamme ei ole vain treenata yhdessä, vaan myös antaa vinkkejä ja ohjeita, joista on sinulle hyötyä tulevaisuuden treeneissä.

Ohjelma

Vierasohjaaja pitää 2–3 tuntia joka päivä tulo- ja lähtöpäivää lukuun ottamatta. Ohjelma esitellään paikan päällä jokaisessa hotellissa.

Kuka voi osallistua?

Eri tunneille voi osallistua kaikki aikaisemmasta kokemuksesta riippumatta. Kaikki tunnit pidetään englanniksi. Vierasohjaajan tuntien lisäksi voit osallistua myös hotellin säännölliseen liikunta- ja aktiviteettitarjontaan

Miten teen varauksen ja paljonko se maksaa?

Kaikki harjoittelu vierasohjaajiemme kanssa on maksutonta niille, jotka yöpyvät kyseisessä hotellissa kuluvan viikon aikana. Katso alta päivämäärät, jolloin vierasohjaaja on kussakin urheiluhotellissa ja varaa lomasi samaan hotelliin ja ajankohdalle. Kun olet paikan päällä hotellissa, voit osallistua vierasohjaajan tunneille ilman lisämaksua, lukuun ottamatta Playitas Resortia, jossa osa tunneista on lisämaksusta ja ne varataan/maksetaan paikan päällä tehtävässä treenivarauksessa.


Päivämäärät ja hotellit

Katso mitkä hotellit ja päivämäärät ohjaaja on sporttihotelleissamme

Playitas Resort 2-9 huhti, 2027

Playitas Resortin laaja treenivalikoima houkuttelee kaikkia huippu-urheilijoista aktiivisiin perheisiin ja kuntoilijoihin – iästä tai tasosta riippumatta. Yövy huoneistossa, jossa on oma keittiö, viihtyisässä hotellihuoneessa tai huvilassa, jossa on oma uima-allas. Laaja valikoima urheilu- ja muita aktiviteetteja, upeiden maisemien ja Atlantin valtameren maisemien kera. Playitas Resortissa ei ole koskaan tylsää – tekemistä on aina!