Ompelukone

DERTOUR-säätiö

Voittoa tavoittelematon järjestö DERTOUR Foundation perustettiin vuonna 2014 Apollomatkojen omistajan DERTOURin toimesta. Yli 100 vuoden historiallaan DERTOUR Group on kansainvälinen matkailuyritys ja nykyisin osa REWE Groupin matkailuliiketoimintaa – REWE on yksi Euroopan johtavista vähittäiskaupan toimijoista.

Matkailu positiivisen muutoksen voimanlähteenä

Kaikki alkoi visiosta: DERTOUR-säätiön perustajat uskoivat matkustamisen voimaan. He näkivät matkailun keinona rikastuttaa ihmisten elämää ympäri maailmaa sijaitsevissa kohteissa, samalla suojellen eläimiä ja luontoa ja antaen paikallisille yhteisöille mahdollisuuden kehittyä. Globaalina yrityksenä DERTOUR Group kantaa vastuuta ihmisistä ja ympäristöstä kohteissa, joissa se toimii, ja edistää kestävämpää kehitystä.

Tuloksia ympäri maailmaa

Perustamisestaan lähtien säätiö on tukenut yli sataa projektia ympäri maailmaa. DERTOUR Foundation on edistänyt pitkän aikavälin parannuksia ja luonut uusia mahdollisuuksia – aina koulutuksesta ja osaamisen kehittämisestä luonnon- ja eläinsuojeluun. Kun ihmiset matkustavat, he voivat samalla olla mukana luomassa muutosta – ihmisten, luonnon ja yhteisöiden hyväksi.

Voit lukea lisää DERTOUR-säätiön työstä täältä (ulkoinen sivusto).

DERTOUR Foundationin tukemat projektit