Playa De Las Americas

Playa de las Americas

Täysipalvelu

Matkakohteissa, joissa on täysipalvelu, tapaat Apollomatkojen suomalaisen oppaan. Sinulla ja matkaseurueellasi on kohdehenkilökuntamme aivan kulman takana, kun tarvitset tietoa tai hyviä vinkkejä tai apua pulmatilanteessa. Jos olet varannut kuljetuksen lentokentältä hotellille, tapaat Apollomatkojen henkilökuntaa jo matkakohteen lentokentällä, vaikka aina he eivät tule bussissa mukana hotelleille.

Teneriffan kenties tunnetuimmassa ja vilkkaimmassa turistikohteessa on kaikkea, mitä onnistuneelta lomalta voi toivoa. Aloita lepäilemällä auringossa ja uimalla ihanilla rannoilla. Jatka sitten shoppailemaan ja nauti illallista keskustassa. Iltaviihteeksi on tarjolla monia diskoja ja yökerhoja.

Suositut hotellit, Playa De Las Americas

Dream Villa Tagoro

alkaen 715 EUR

Green Garden Resort

alkaen 695 EUR

Lisätiedot Playa De Las Americas

Arvioitu lentoaika Helsingistä

Helsinki–Teneriffa n. 6 tuntia 30 minuuttia.

Ravintolat

Kahden ruokalajin illallinen ilman juomia maksaa keskimäärin 22 euroa henkilöltä.

Kuljetukset matkakohteessa

Bussimatka Reina Sofian lentoasemalta hotelleihimme Playa de las Américasissa kestää noin 30 minuuttia. Apollomatkojen opas ei yleensä ole mukana lentokenttäkuljetuksessa.

Rannat

Playa de las Américasissa, Costa Fañabessa, Adejessa ja Los Cristianosissa sekä saaren etelärannikolla on useita tehtyjä hiekkarantoja.

Lisää kohdetietoa

Lämpötilat

tammi 21°c
helmi 21°c
maalis 23°c
huhti 22°c
touko 22°c
kesä 25°c
heinä 27°c
elo 27°c
syys 27°c
loka 26°c
marras 23°c
joulu 22°c
Tarkemmat säätiedot