Palma & Illetas

Palma & Illetas

Puhelinpalvelu

Omatoimikohteissa ei ole Apollomatkojen henkilökuntaa. Luotamme, että valitsit matkakohteen koska pärjäät hyvin itse etkä koe tarvitsevasi opaspalveluja. Yhteistyökumppanimme ovat huolella valittuja ja heillä on hyvä kohteen paikallistuntemus. Usein kumppanimme pitävät esittelytilaisuuden, jossa annetaan enemmän tietoa matkakohteesta. Voit myös varata mielenkiintoisia retkiä ja aktiviteetteja suoraan yhteistyökumppaneiltamme. Enemmän tietoa matkakohteesi palveluista saat saapuessasi kohteeseen.

Matka Palmaan on täynnä monia pieniä ja suuria kokemuksia. Shoppailu, hienot rakennukset, mukava iltaelämä ja läheinen Palmanlahti hienoine hiekkarantoineen ovat lyömätön yhdistelmä.

Suositut hotellit, Palma & Illetas

Isla Mallorca & Spa

alkaen 705 EUR

Tryp Bellver

alkaen 735 EUR

Lisätiedot Palma & Illetas

Arvioitu lentoaika Helsingistä

Helsinki–Mallorca n. 4 tuntia.

Ravintolat

Kahden ruokalajin illallinen noin 24 €/henkilö, olut noin 3 €.

Kuljetukset matkakohteessa

Bussikuljetus lentoasemalta Palman hotelleihimme kestää noin 15–20 minuuttia. Apollomatkojen opas ei ole yleensä mukana lentokenttäkuljetuksessa.

Rannat

Palmanlahdella on hienoja hiekkarantoja.

Lisää kohdetietoa

Lämpötilat

tammi 14°c
helmi 15°c
maalis 17°c
huhti 19°c
touko 23°c
kesä 27°c
heinä 30°c
elo 30°c
syys 27°c
loka 22°c
marras 18°c
joulu 15°c
Tarkemmat säätiedot
Team

Oppaat

Saat oppailtamme paikan päällä kohteessa parhaat vinkit lomallesi.

Lue lisää